Małgorzata Kościcka

Małgorzata KościckaUrodziła się 12 czerwca 1974 roku w Kłobucku. Ukończyła Akademię Pedagogiczną im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie – kierunek filologia romańska. Od 1999 roku pracuje jako nauczycielka języka francuskiego w gimnazjum w Węglowicach. Jest wieloletnim koordynatorem projektów takich jak Cocrates Comenius, współorganizatorem wymiany francusko-polskiej uczniów, animatorem kontaktów między szkołą w Węglowicach a francuskim college w Vertou, współorganizatorem przyjazdu sześćdziesięcioosobowej grupy amatorskiego teatru z Francji do Węglowic, który wystawił spektakl traktujący o polskich emigrantach we Francji pt: „Trudne Ziemie” (o wydarzeniu napisała artykuł do Informatora Samorządowego gminy Wręczyca Wielka), współtwórcą wielu przedsięwzięć kulturalnych w szkole, m.in. Wieczornicy Poetyckiej.

Zamieściła  kilka wierszy w trzeciej z kolei antologii forum literackiego Ogród Ciszy pt. „Ogrodowe Fantazje” (wydana w Lublinie, maj 2011, wydawca Tomasz Kowalczyk ISBN 978-83-928856-1-0). Jej zainteresowania i hobby to literatura, w szczególności poezja, wycieczki – te prawdziwe i te za pomocą Internetu i telewizji, programy popularno-naukowe, od niedawna uprawa ogródka.

W roku 2013 opublikowała tomik wierszy pt. „Pomost”, który ukazał się w serii „Częstochowska Biblioteczka Poetów i Prozaików”, nakładem Wydawnictwa Literackiego „Li-TWA”. Prawie połowa z tych wierszy publikowana była wcześniej na łamach częstochowskiego magazynu literackiego „GALERIA”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *