Małgorzata Franc

Małgorzata FrancUrodziła się 26 stycznia 1968 roku w Częstochowie. Ukończyła LO im. Pawła Findera (obecnie Norwid). Po maturze podjęła pracę jako wychowawczyni na świetlicy szkolnej. Jednocześnie uczęszczała na zajęcia Studium Pedagogicznego w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Częstochowie, zdobywając kwalifikacje pedagogiczne. Dyplom magistra pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej uzyskała w roku 1993 Wydziale Pedagogicznym WSP (obecnie AJD) W Częstochowie.

Jest laureatką konkursów literackich w tym: w Ogólnopolskim Konkursie „Na przekór losowi” 1999 i 2003. Publikowała swoje wiersze w „Życiu Częstochowy” i „Gościu Niedzielnym”. W 2004 roku jej wiersze zamieszczono w „Antologii wierszy poetów częstochowskiego Klubu „Złota Jesień”. Od 2007 r. obecna również w Literackim Towarzystwie Li-TWA z siedzibą w Częstochowie. Od lat związana jest z Klubem Literackim ,, Fraszka”- przy UTW przy Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Jej twórczość obecna w publikacjach tej grupy poetyckiej, także w najnowszych ,,Ze strofy na strofę” 2011r. Oraz „Kręte ścieżki. Losy częstochowian, losy Częstochowy” 2013. Przez rok prowadziła wykłady z historii na Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Politechnice w Częstochowie.

W 2012 roku brała udział w Salonie poezji w ramach projektu „(Nie)pełnosprawni – aktywni kulturalnie”- realizowanym przez Wolontariat Młodzieżowy przy ,,Agape” w Częstochowie. Interesuje się zagadnieniami pedagogiki i historii a także językiem angielskim. Obecnie trwają prace nad kolejnym tomikiem wierszy pod nostalgicznym tytułem Rozmyślania o zmierzchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *