Izabela Kołdej-Ptak

Izabela Kołdej-PtakUrodziła się 23 stycznia 1964 roku w Bytomiu. Jest absolwentką Wydziału Filologii Germańskiej Akademii Jana Długosza, a następnie Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie. Debiutowała na łamach „Głosu Hutnika” w 1991r. Rok później wydała tomik poetycki p.t.”Wody smaku poznawanie” nakładem Częstochowskiej Oficyny Robotniczej. Publikowała swoje wiersze w prasie  /GALERIA, Mini-Galeria, Własnym Głosem/. Jest również obecna w Słowniku Bibliograficznym Twórców Literatury Związanych z Ziemią Częstochowską ( wraz z okolicą ) Częstochowa 2006.

Rok 2010 zaowocował kolejną publikacją autorską tomikiem wierszy ,,Fotoplastykon” – wydanym przez Li-TWĘ  w Częstochowie. Pan Andrzej Kalinin stwierdził nawet, że są to wiersze „do których się wraca”. Recenzentka tomiku Pani Aleksandra Keller  napisała o tej poezji: „niezwykła wrażliwość,bezpretensjonalna prostota dodają jej subtelności i elegancji”.

Izabela Kołdej-Ptak twierdzi, że jej ciekawe życie i twórczość najpełniej określają słowa  rajdowej piosenki : „33 zawody, dwadzieścia parę lat i ciągle czegoś szukam i ciągle czegoś mi brak”. Zawodów wykonywała nieco mniej, bo 15, a przez ostatnie 8 lat urzeczywistnia swoje marzenie-pracę z młodzieżą, jako nauczycielka języka niemieckiego.

3 myśli w temacie “Izabela Kołdej-Ptak

 1. Izabela

  Myślę, że ta wersja mojego życiorysu jest tu jak najbardziej wystarczająca.
  Można dodać,że jestem absolwentką Technikum Chemicznego im.Findera (obecny-„Norwid”)
  i że miałam radosne dzieciństwo, jako rozpieszczana jedynaczka…i tyle.
  Pozdrawiam Panie Rafale. Myślę, że więcej szczegółów z mojego życiorysu tylko znudzi i zmęczy czytającego 🙂 Iza Ptak

 2. Izabela

  A obecnie pracuję w Empiku prowadzę kursy języka niemieckiego i sprawia mi to ogromną radość.
  Zostałam ekspertem dla ludzi mających zamiar wyjechać do Niemiec zarobkowo… Takie czasy…

 3. Ola

  Izu, po przeczytaniu Twoich komentarzy do biogramu przyszło mi do głowy, że są bardziej ludzkie niż te zawarte powyżej. I właściwie mówią o Tobie znacznie więcej. Fajna sprawa na aktualizowanie faktów ze swojego życia. Buźka 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.