Rafał Socha – Abubaka

W mijającym tygodniu ukazała się książka „Abubaka” Rafała Sochy. Spora część fabuły powieści – mimo zakopiańskiego prologu – rozgrywa się w Częstochowie i okolicach. Gatunkowo książce najbliżej do thrillera metafizycznego. Wydawcą jest gdańska Oficynka.

Rafał Socha - AbubakaZakopane, Krupówki. W biały dzień dochodzi do rabunkowego ataku na mima. Napadniętemu artyście z pomocą spieszy przypadkowy turysta, lecz ciężko poturbowany prędko traci przytomność. Po przebudzeniu ze zgrozą odkrywa coraz większe nieścisłości w swoim życiu. Powracają demony przeszłości, a wiele pozornie zakończonych spraw zdaje się odżywać i gmatwać na nowo. Usiłując odnaleźć najbliższych oraz odzyskać utracone w niejasnych okolicznościach mieszkanie, zgnębiony desperat decyduje się na ryzykowną grę o powrót do właściwej rzeczywistości, której trop wiedzie poprzez jurajską pustelnię, tajemniczego mnicha oraz podziemną organizację paramilitarną.

Patronat nad powieścią sprawują „Życie Częstochowy i powiatu”, Radio Jura i Telewizja Orion.

Autor gościł na niedawnych Targach Edukacyjnych w Galerii Jurajskiej, a w aktualnym wydaniu „Życia Częstochowy i powiatu” przeczytamy wywiad, dotyczący m.in. powieści „Abubaka” oraz dalszych projektów literackich Rafała Sochy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *