Promocja GALERII 25

Szanowni Państwo,

Okładka GALERII 25.z radością informujemy, że 6 marca 2013 roku w OPK „Gaude Mater” podczas wieczoru autorskiego Pani Małgorzaty Nowakowskiej-Karczewskiej oraz Pana Tomasza „Aztzentego” Barańskiego, który rozpocznie się o godzinie 18.00 i na który serdecznie Państwa zapraszamy, ukaże się także 25 numer „częstochowskiego magazynu literackiego GALERIA”.

To długo oczekiwany numer – a jego powstawaniu towarzyszyła atmosfera tajemnicy i długich rozmów w „li-tewskim” gronie. Dołożyliśmy wszelkich starań, by zachować w „GALERII” wszystko to, co było dotąd najlepsze i poprawić to, co poprawy wymagało. Jaki jest tego efekt – ocenicie Państwo sami, jeśli zechcecie po nią sięgnąć.

To dla nas wyjątkowy numer, bowiem w tym roku swój piękny jubileusz 80. lat życia świętuje Pan Andrzej Kalinin – znany i ceniony Pisarz, członek PEN Clubu i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich – postać, bez której nie sposób wyobrazić sobie kulturalnego klimatu naszego miasta; postać, bez której nie byłoby „Literackiego Towarzystwa Wzajemnej Adoracji Li-TWA”.

To dla nas ważny, bo jubileuszowy numer – przypominamy w nim początki magazynu, pierwsze i śmiałe akcje literackie, wspomnienia i refleksje podsumowujące 5 lat istnienia w przestrzeni Częstochowy oraz regionu, a także sylwetki osób, które odcisnęły swój ślad w „GALERII” i trwale wpisały się w historię pisma, m.in. założyciel i Prezes Literackiego Towarzystwa Wzajemnej Adoracji „Li-TWA” – Pan Władysław Edward Piekarski, który 8 października 2012 roku został odznaczony medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

6 marca oddamy do Państwa rąk odmienioną „GALERIĘ” – z obawą, ale i nadzieją, że przyjmiecie ją z radością jak oczekiwanego gościa. W nowej „GALERII” odnajdziecie Państwo nutę poezji, chwilę prozy i dozę koloru – z budzącą się wiosną.

Z ciepłymi pozdrowieniami
Redakcja „częstochowskiego magazynu literackiego GALERIA”

3 myśli w temacie “Promocja GALERII 25

 1. Danuta

  Jubileusz Andrzeja Kalinina należałoby zorganizować w RATUSZU miejskim. Był czas, kiedy to Andrzej Kalinin tam prezentował WIELKICH CZĘSTOCHOWSKICH, organizujac benefis osobom publicznym, zasłużonym dla miasta. Na te okoliczność był wydany piekny album, w którym również i ja miałam swoje miejsce. Oczekuję od władz miasta takiej inicjatywy i upamietnienia albumem na tę okoliczność.
  Pozdrawiam – Danuta

  Odpowiedz
 2. Izabela

  Bardzo udana ta Galeria 25. Czytałam ją z ogromnym zaciekawieniem, które dotyczyło zmian i jakości.
  Wydaje mi się,że pismo trzyma poziom . Podziękować należy Pani Redaktor Naczelnej oraz całej grupie współpracującej w redagowaniu pisma. Gratulacje!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *