Rok działania strony

Dzisiaj mija rok od uruchomienia serwisu „www.litwa.czest.pl”. Początkowo pełnił on funkcję nieoficjalnego bloga dyskusyjnego, w lipcu przekształcony został w oficjalną witrynę Literackiego Towarzystwa Wzajemnej Adoracji „Li-TWA”. W tym czasie odnotowano ponad 5000 odsłon (przy przeszło 2100 wizytach). Daje to średnią 13,7 odsłon na dzień (5,75 gości dziennie). Rekordowym – pod względem wizyt – okazał się dzień 22 października (39), najwięcej odsłon miało miejsce z kolei w dniu 25 listopada (160). Ogólnie można powiedzieć, że od lipca 2012, tj. od chwili nadania stronie rangi witryny oficjalnej, statystyki – w odniesieniu do obu podstawowych parametrów – utrzymują się na zbliżonym poziomie (nieco powyżej 200-250 wizyt i w granicach 500-700 odsłon miesięcznie). Spadku zainteresowania suche liczby nie sygnalizują, niemniej o zdecydowanym wzroście także nie można tutaj mówić.

Najpopularniejszą zakładką okazał się bezwzględnie dział ARCHIWUM „GALERII” (295 odsłon), na drugim zaś miejscu uplasowała się rubryka NASI LITERACI (228). Spośród 33 nazwisk, które figurują tamże, aktywnych jest jedynie 15 linków. Mniej niż połowa! Pozostali Literaci/Literatki, jak łatwo się domyślić, nie wykazali zainteresowania zamieszczeniem informacji na swój temat… Oczywiście nie jest to niczyim obowiązkiem, redakcja nikogo nie będzie uszczęśliwiać na siłę, niemniej sprawa wciąż pozostaje aktualna, w każdym momencie można nadesłać (bądź uzupełnić) własną notę – z przyjemnością ją dodamy (lub zmodyfikujemy).

Przez cały rok zamieszczono 40 komentarzy (ogółem do wszystkich treści – czyli do stron lub do wpisów). Jednak biorąc pod uwagę fakt, iż ostatnia wypowiedź miała miejsce w sierpniu (!), można pokusić się o wniosek, że pod tym względem mamy do czynienia z oczywistym spadkiem zainteresowania…

Przedstawiona powyżej garść statystyk jest tylko próbą wywołania dyskusji nad kształtem i zawartością serwisu. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *