Nagroda dla Aleksandry Keller

Kończę pracę nad 21. numerem częstochowskiego magazynu literackiego „GALERIA”, praktycznie pierwsze strony są już w korekcie. Następne prawie też. Mam zahamowania w miejscu, gdzie umieszczamy „relacje”. Jest gotowy materiał fotograficzny – brak jedynie komentarza lub opisu (owej relacji). Myślę, ze jakoś sobie z tym poradzę przez sobotę i niedzielę. Reszta to już kwestia korekty… I tu jest zawsze największy ból. Nie stać nas na zatrudnienie korektora, a nasza wewnętrzna korekta jest taka jaka jest. Staramy się, żeby była jak najlepsza, ale wchodzi jak zawsze. Zresztą zawsze gdzieś przyczaj to wstrętne bydlątko zwane chochlikiem i coś namiesza.

Tyle o smutkach. A teraz o radościach. Radość wielka to nagroda (pierwsza nagroda łącznie z drukiem książki) dla Aleksandry Keller w XXI Konkursie Literackim Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich „Na najlepszą książkę młodego autora”. W uzasadnieniu jury konkursu czytamy: Wypada zaznaczyć, że jest to pierwszy tom prozy uhonorowany I nagrodą w dwudziestojednoletniej historii naszego konkursu. Jurorów ujęła w nagrodzonym tomie umiejętność stopniowania emocji uczuć, gra konwencjami epistolarnymi, zręczne i nośne nawiązania do znanych dzieł polskiej i obcej literatury, zwłaszcza prozy Marii Dąbrowskiej, bliskiej – jak się wydaje – autorce nagrodzonego tomu. Laureatce naszego konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do jeszcze ściślejszej i owocniejszej współpracy z naszym środowiskiem. W imieniu Towarzystwa dołączam się do gratulacji i odczuwam osobistą satysfakcję. Dodam, że kilka tygodni temu byliśmy świadkami promocji dwu książek tejże Aleksandry Keller tj. „Dialogi rodzaju żeńskiego” i „Kellerowskie szkice częstochowskie 2009-2011”, a tom nagrodzony w Lublinie to „Listy Nauzyki”. Aleksandra Keller była nominowana do nagrody Marszałka Śląskiego w kategorii młodych twórców, ale niestety w tym roku nie „załapała” się… Spróbujemy za 2012 rok…

9 myśli w temacie “Nagroda dla Aleksandry Keller

 1. Małgorzata

  Chciałabym przyłączyć się do gratulacji dla Pani Aleksandry. Dzięki takim twórcom częstochowskie środowisko ma szansę wypłynąć na szerokie wody, jest to dla wszystkich piszących formą zachęty jak i że tak powiem, rodzajem reklamy. Oby Nowy Rok 2012 przyniósł jeszcze więcej sukcesów, czego wszystkim (i sobie również) życzę!

  Odpowiedz
 2. wep Autor wpisu

  A wiersze już napisane? Część mi znana… Trzeba pamiętać że na tomik składa się co najmniej 700 wersów… A z tych mi znanych uzbierało by się jakieś dwie trzecie…

  Odpowiedz
 3. Aleksandra K.

  Szanowni „Litwini”,
  nagroda dla „Aleksandry Keller” nigdy nie stałaby się udziałem rzeczonej osoby, gdyby nie Wy. Dlatego dziękuję Wam za wsparcie i zaufanie, bezinteresowną życzliwość. Ta nagroda jest wyróżnieniem dla nas wszystkich. Pozdrawiam Was ciepło – Ola Keller.

  Odpowiedz
 4. Zbyszek

  Pięknie rozpoczął się Nowy, 2012 Rok. Przyznaniem nagrody XXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Lubelskiego Oddziału SPP Aleksandrze Keller. To olbrzymi sukces. Gratuluję!

  Odpowiedz
 5. Izabela

  Dobry początek Nowego Roku dzięki Tobie- Olu.
  🙂
  😉
  Cieszę się razem z Tobą i cieszy mnie, że tyle osób cieszy się
  też z Twojego sukcesu. To znaczy, że nie ma tu miejsca na zawiść i zazdrość, lecz na uznanie i szacun- wynikający z przyjaźni. Popatrz w jakim fajnym gronie się obracamy…
  Gratulacje!

  Odpowiedz
 6. wep Autor wpisu

  Zbigniew W. Fronczek:

  Hej, hej Stary Druhu,

  Otrzymałem, dziękuję.

  Miło mi, że nasza nagroda nie przemija w Częstochowie nie zauważona.

  Zdolna dziewczyna, należy jej pomagać, to leży – tak mniemam – w interesie Twego środowiska.

  Pomagać materialnie (choć przecież nie orientuje się zupełnie w sytuacji finansowej p. Keller, ale – jak świat światem – twórcy nigdy nie mieli się dobrze) i literacko. Marszałkowie – każdego województwa – mają jakieś złotówki na nagrody. U nas zaczął się awanturować, że nie będzie dawał starym prykom na 80, 75 jubileusz, ale zacznie inwestować w młodych, więc daje po 1,500 zł. dla początkujących twórców. Prezydent też funduje, ale raz w roku, w maju, preferuje twórców dojrzałych, w takich bowiem gustuje. Marszałek sypie groszem co miesiąc. Jak to jest u Was?

  W maju obchodzimy w Lublinie jubileusz 80-lecia funkcjonowania związków literackich w naszym mieście, będzie skromna sesja, zapraszam.

  Wszystkiego najlepszego – Fronc

  Odpowiedz
 7. wep Autor wpisu

  Nie mam nic żeby takim starym prykom na 80, 75 lecie urodzin (jubileusze) coś tam dawali… no i dają! To Prezydent, to Marszałek… Tyle, że są też nagrody dla twórców (sierpień z okazji Dni Częstochowy), ale ambicją prominentów jest żeby dostawali takie Kalecińskie, czy Bardiejewscy (którzy z Częstochową mają tyle że albo się urodzili a teraz wpadają na chałturę), bo ambicją jest dać takim zamiast wspierać twórców będących na miejscu… No składam stosowne wnioski… Udaje się raz na cztery lata. Częściej udaje w MKiDN… (patrz załącznik). Mało brakowało a byłbym w Lublinie jesienią na Kongresie Kultury Partnerstwa Wschodniego (razem z Olgą), ale wylądowałem w szpitalu… A czuję się zaproszony na maj… Czekam też na oficjalne zaproszenie…

  wep

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *